STOWARZYSZENIE STREFA ZDROWIA

zaprasza na wykład:

Kwas tłuszczowy ALA ( Ω-3)remedium na choroby cywilizacyjne

czyli jak naukowcy z Uniwersytetu Wrocławskiego przygotowali len w takiej postaci, że jest cudownym lekarstwem dla człowieka.

03.06.2017,sobota godz. 17.00

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego

pl. Dominikański 6, WROCŁAW

dr. Andrzej Vogt

Wydział Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. Zdobywca wielu nagród za wynalazki cenne dla zdrowia

Ponad trzy lata naukowcy z tego wydziału pracowali nad wydzieleniem z roślin lnu czystego i niczym nieskażonych kwasów tłuszczowych: omega 3,6 i 9.

Te substancje znajdują się głównie w tłuszczu ryb, ale też roślin, np. lnu. Wiadomo, że pomagają w zwalczaniu miażdżycy, wpoprawie koncentracji czy leczeniu cukrzycy.

• Mogą też mieć pozytywny wpływ przy walce z otyłością, w leczeniu stanów pozawałowych i choroby Alzheimera - wylicza Małgorzata Mikulewicz, lekarz z instytutu badawczego przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu. Jednak substancje w naturze nie występują w czystej postaci. Naukowcy z Wrocławia musieli je wyciągnąć specjalną metodą z lnianego oleju.
  • Nikt wcześnie j w Polsce nie próbował tego zrobić - opowiada dr Andrzej Vogt z Uniwersytetu Wrocławskiego, jeden z autorów technologii produkcji. - Nam się udało. Substancja na razie została zakwalifikowana jako suplement diety. Niewykluczone jednak, że trafi do aptek jako lek, bo daje niezwykłe rezultaty. -Sam stosowałem i pomogło mi to w problemach z trzustką - twierdzi dr Vogt.

To własnie Pan doktor będzie gościem naszego klubu zdrowia w maju

serdecznie wszystkich zapraszamy!!!